Akdeniz Üniversitesi

 

Hakkımızda

Patoloji Anabilim Dalı hem sağlık alanında eğitim vermekte hem de sağlık hizmeti sunmaktadır. Sağlık hizmetindeki amacı bilgilerini sürekli geliştirerek yenileyip hastanın tedavisini yönlendirmek için doğru tanı vermektir. Anabilim Dalımız bu amaç  için gerekli olan  bilimsel ve alt yapı  şartlarını oluşturmuş ve bilimsel şartların gelişmesine bağlı her geçen gün yeniden oluşturmaktadır. günün şartlarına  uygun oluşturmaktadır.

 Patoloji Anabilim Dalı’nın  hastanede verdiği sağlık hizmeti her geçen gün artmaktadır. Bu hizmeti Antalya ili ve çevre illere de vermektedir. Bu hizmeti yürütecek şekilde eğitilmiş akademik kadro ve teknik kadroya  sahip olan Patoloji Anabilim Dalı kliniklere yönelik ayrı bölümler şeklinde çalışmaktadır. Bu bölümlerdeki öğretim üyeleri hastaların tanılarını ve tedaviye yönelik  bulgularını bizzat değerlendirerek  rapor etmektedirler ve   kliniklerle hastaların tedavisine yönelik toplantılara katılmaktadırlar. Ayrıca bünyesinde 2011 yılında kurulan  Jinekopatoloji Bilim Dalı  bulunmaktadır.

Moleküler patoloji laboratuarı Mayıs 2012’de KRAS analizi için  yurtdışından (Almanya) ve Avrupa Patoloji Derneğinden  KRAS, ALK FISH, ALK IHC ve EGFR  analizleri için sertifika almıştır. Bu işlemler Anabilim Dalımızda 12 doktor öğretim üyesi, 2 uzman doktor,8 Araştırma Görevlisi ,  9 idari ve 16 teknik personel görev yapmaktadır.

Sayfa Özeti: Patoloji Anabilim Dalı

Anahtar Kelimeler: